28.11.2017 - 30.11.2017 - Reakreditace EPAS

Studentka FMV se stala EU Careers ambasadorkou

Veronika Bednáriková, studentka prvního ročníku magisterského programu Mezinárodní politika a diplomacie na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE se v září 2017 stala EU Careers ambasadorkou na VŠE.  Program EU Careers Ambassadors je každoročně vyhlašován Evropským úřadem pro výběr personálu (European Personnel Selection Office – EPSO) a jeho cílem je zvýšit povědomí mezi studenty evropských vysokých škol o možnostech kariéry v institucích EU.

Evropská unie soutěží spolu s dalšími atraktivními zaměstnavateli o ty nejtalentovanější uchazeče a tudíž se snaží touto cestou oslovit studenty a zvýšit popularitu kariéry v institucích EU.

Pokud uchazeč na čestný post EU career ambasadora projde výběrovým řízením, je pozván na dvoudenní konferenci přímo do Bruselu, kde je na své budoucí poslání pečlivě připraven přímo týmem lidí z EPSO. Konference je zaměřena nejen na faktické znalosti procedur, jakými EU vybírá svůj personál, ale též na rozvoj soft-skills budoucích ambasadorů. Člověk má též možnost navázat cenné kontakty, a to jak se zaměstnanci EPSO, tak s mnoha lidmi s podobnými zájmy z celé Evropy.

Ráda bych se o nabyté informace se studenty VŠE podělila a poskytla jim další položku do portfolia kariérních možností. Zájemci mě mohou kontaktovat na mailu eucareers.prague@gmail.com se svými dotazy a předběžně všechny srdečně zvu na workshop, který se uskuteční ještě během tohoto zimního semestru.

Veronika Bednáriková, FMV