13.4.2017 - Děkanský den

Studenti FMV se zúčastnili modelu OSN v Ženevě

Již druhým rokem se studenti naší fakulty a zároveň členové organizace MUN Prague zúčastnili modelové konference OSN zvané GIMUN, konané přímo v ženevském sídle OSN. Tento model není výjimečný jen místem svého konání, ale také svou dvojjazyčností. Veškerá jednání se konají anglicky a francouzsky, v mnohých výborech i v dalších jazycích.

Výroční patnáctý ročník této významné konference navštívila delegace FMV, ve složení Natália Gmucová, Petra Skrbková a Ivana Kostelanská. První úspěch delegace zaznamenala již při výběrovém řízení, Natália Gmucová získala pozici Francie v prvním výboru Valného shromáždění neboli DISECu, Petra Skrbková reprezentovala Korejskou republiku v prestižní Radě bezpečnosti a Ivana Kostelánská prosazovala zájmy Vietnamu v Mezinárodní agentuře pro atomovou energii. Jak dodala Natálie Gmucová: „Reprezentovat Francii byl velký úspěch a skvělá zkušenost. Tato pozice mi umožnila významně ovlivňovat dění ve výboru i prosadit svůj návrh rezoluce“. Natálie svůj úspěch dále potvrdila ziskem ocenění „Special Mention“ svého výboru.

Za zmínku též stojí účast dalšího studenta VŠE a člena MUN Prague, Františka Krause, který předsedal Hospodářské a sociální radě OSN, takzvanému ECOSOCu, a dokázal, že se studenti naší školy dokáží velmi dobře prosadit v mezinárodní konkurenci. Absolvent FMV, Ondřej Wagner se GIMUNu také účastnil a za svou excelentní reprezentaci Čínské lidové republiky v Radě bezpečnosti získal též cenu „Special Mention“.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat za přislíbenou podporu fakulty. Účast na tomto modelu můžeme jedině doporučit, Natálie zkušenost uzavírá slovy „GIMUN byl pro mne rozhodně nejlepší konferencí, které jsem se účastnila a mohu ji vřele doporučit. Tento týden v Paláci národů byl sice velmi náročný, ale za získané zkušenosti i zážitky rozhodně stál.“