13.4.2017 - Děkanský den

Studenti FMV na londýnském modelu OSN

"LIMUN has a reputation for its exceptional standard of debate, set in London's unique and cosmopolitan atmosphere", se dočtete na stránkách limun.org.uk. Po naší letošní účasti s tím můžeme jedině souhlasit. Až 1500 delegátů (studentů) z celého světa se na letošním Modelu OSN v Londýně (LIMUN) věnovalo palčivým problému, se kterými se potýká mezinárodní společenství. Účast na této konferenci, která se konala ve dnech 21.-23. února 2014, pro nás byla čest a neocenitelná zkušenost. Každý z nás zastupoval vybraný stát v jednom z 25 výborů, diskutovali jsme do hloubky o různých tématech a přímo jsme se podíleli na schvalování rezolucí nebo working paperů.

Práce na konferenci byla velmi intenzivní, jelikož pro simulaci byly jen dva dny - sobota a neděle. Pátek byl věnován registraci, prohlídce Londýna a slavnostnímu zahájení s mimořádnými řečníky. Nejvíce nás zaujala přednáška o možnostech kariéry v OSN, vedená panem Johnem Ericsonem, ředitelem HR oddělení v hlavním sídle OSN v New Yorku. Po celém sobotním jednání v Imperial College jsme se také mohli účastnit delegátského bálu v luxusních prostorách Grand Connaught Rooms’ Grand Hall. Neděle se pak nesla ve znamení přijímání rezolucí prvních témat agendy, jednání nad druhým tématem a závěrečnou ceremonií s předáváním cen nejlepším delegátům.

Není mnoho atraktivnějších míst, kde se Model OSN pravidelně koná, než právě Londýn. Celou konferenci nás navíc, kromě britsky netypického slunečného počasí, hřála podpora naší Fakulty mezinárodních vztahů, jež přislíbila pomoc při financování nákladných výdajů, za což znovu velmi děkujeme.

Bylo nám ctí reprezentovat naši školu na této prestižní události, která nás motivovala se nadále zapojovat do simulací mezinárodních organizací. Případným zájemcům účast na LIMUN a jiných Modelech OSN s jistotou doporučujeme.

Lucie Gregůrková, Maroš Guoth, Alice Budová, Tomáš Zich, Barbora Verťalová, Tereza Vavřínová, Gabriela Žáková, Eva Michálková