26.9.2017 17:00 - Běh s děkanem

Studenti FMV jsou úspěšní i při studiu v zámoří

DSC_4332Studentka magisterského oboru Mezinárodní obchod Markéta Vlčková se během svého zahraničního studijního pobytu na Queen‘s Smith School of Business v Kanadě zúčastnila soutěže Case Competition pořádané start-upem Grafoid. Její tým, ve kterém byli další tři studenti ze zahraničních partnerských univerzit, tuto prestižní soutěž vyhrál.

Od začátku zimního semestru 2015 studuji jako exchange student na Queen‘s Smith School of Business v Kanadě, která je partnerskou školou VŠE. Tato univerzita mě přilákala díky tomu, že jako jedna z mála nabízí možnost studovat MBA program, který je navíc zaměřen na týmovou spolupráci, business solutions a celkově připravuje budoucí absolventy na práci v consultingu.

Jako zahraniční studenti jsme začleněni do celého MBA programu, který poskytuje kromě kvalitní výuky také spoustu doplňkových aktivit, možnost zapojit se do školních klubů a účastnit se networkingových akcí. Jednou z největších událostí, organizovanou MBA studenty byl Innovation Summit, který je již sedmým rokem velkou událostí hostující kreativní osobnosti a firmy, které jsou lídry v oblasti inovací. Mezi vystupujícími firmami byly například Google, General Motors, P&G, IBM nebo Ernst and Young. Vyvrcholením summitu byla Case Competition pořádaná start-upem Grafoid, který je zaměřen na výzkum, vývoj a komerční využití grafenu, což je nejpevnější materiál na světě. Já jsem měla tu jedinečnou možnost se této soutěže zúčastnit a spolu s dalšími třemi studenty z jiných partnerských univerzit se nám podařilo jako jedinému týmu zahraničních studentů tuto soutěž vyhrát.

Case Competition probíhala tak, že každý z osmi týmů obdržel zadání od firmy Grafoid a měl 36 hodin na to zpracovat její budoucí strategii, která zahrnovala mimo jiné identifikaci vhodných trhů pro vstup, ochranu duševního vlastnictví, financování růstu, učinění rozhodnutí o vstupu na burzu, identifikaci potenciálních rizik a jejich mírnění. Tato soutěž pro mě byla velkou zkušeností a zkouškou zároveň, jelikož případ byl velmi komplexní a konkurence silná. Nejenomže náš tým obdržel velmi zajímavou finanční odměnu, ale také jsme získali spoustu kontaktů na světově známé firmy. Díky účasti v této soutěži mám možnost podívat se například do Googlu v Torontu.

Chtěla bych tímto poděkovat FMV VŠE, díky které jsem se mohla již podruhé za své studium vydat sbírat zkušenosti do zahraničí. Bylo mi ctí reprezentovat naši fakultu a celou univerzitu.

Bc. Markéta Vlčková, studentka 1. ročníku magisterského oboru Mezinárodní obchod
členka Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti

summit_foto

innovation_summit