13.9.2017 - 15.9.2017 - Seznamovací kurz pro 1. ročníky 2017

Stínování výuky pro zájemce o studium na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze

stin2Fakulta mezinárodních vztahů VŠE v Praze navazuje i letos na úspěšný projekt z minulého roku Stínování výuky, který je organizován pro zájemce o studium. Ti mají v rámci události možnost přijít na VŠE a zažít den vysokoškolského studenta v doprovodu současných studentů fakulty.

První Stínování výuky letošního roku se konalo dne 16. 12. 2014. Podívat se na reálnou výuku na Fakultě mezinárodních vztahů mělo možnost 20 vybraných zájemců o studium. Protože se zajímali o různé obory fakulty, byli rozděleni do 4 skupin, přičemž každá skupina měla připravený jiný program s ohledem na vybraný obor. Program byl složen z návštěvy přednášek a cvičení typických pro daný obor, společného oběda, prohlídky budov školy a v neposlední řadě také prezentace oboru a fakulty, po které následovala diskuze. Každé skupině zájemců se věnoval současný student oboru, o který se zájemci chtějí ucházet tak, aby prezentaci obohatil hlavně o své vlastní zážitky a zkušenosti nabité během studia svého oboru. V rámci diskuse dostali zájemci odpovědi na různé otázky ohledně studia na VŠE nebo přijímacího řízení.

stin1Zájemci o studium na Fakultě mezinárodních vztahů hodnotili 1. kolo projektu velmi pozitivně. Vyzdvihli zejména fakt, že si nevšimli, že by podobné události pro zájemce organizovala i nějaká jiná česká fakulta.

Někteří středoškoláci poskytli i celkové zhodnocení dne prožitého na VŠE:

Podle mě je nápad stínování výborná věc. Zažít výuku na vlastní kůži Vám nenahradí žádné informace, které si o škole můžete zjistit z internetu nebo přes známé, kteří tam studují. Myslím, že to lidem může hodně pomoci. Super nápad.“ (Aleš I., Gymnázium Duchcov)

Stínování výuky mi přineslo spoustu detailních informací, co se týče bodování, stylu výuky a celkově průběhu studia na VŠE. Možnost zůčastnit se na přednáškách byla velice dobrou zkušeností a ukázala mi, že profesoři jsou velmi ochotní a nápomocní. Ráda bych podotkla, že to podtrhlo můj záměr dostat se na VŠE.“ (Barbora M., Jiráskovo gymnázium Náchod)

Som veľmi rada, že som sa Stínovaní výuky mohla zúčastniť, len som sa presvedčila, že je to škola, na ktorú sa chcem dostať a urobím pre to maximum. Akcia bola výborne zorganizovaná, prednášky ma zaujali a od študentiek som sa dozvedela všetko, čo som chcela vedieť. Fakulte odporúčam v projekte pokračocať aj do budúcna, maturantom to len pomôže, aby si vybrali práve FMV VŠE.“ (Kamila T., Gymnázium Antona Prídavka v Sabinove)

stin3

Tímto chce fakulta poděkovat zájemcům a účastníkům prvního kola Stínování o velký zájem a působivě napsané motivace pro studium na Fakultě mezinárodních vztahů, které sloužily jako kritérium pro výběr uchazečů.

Pro další zájemce o studium na Fakultě mezinárodních vztahů, které tato možnost zaujala, budou otevřená nová  dvě kola v únoru a březnu. Podmínky pro přihlašování budou zveřejněny na webu Fakulty mezinárodních vztahů a facebookové stránce určené pro zájemce o studium Přidej se k nám.