Stínování výuky pro zájemce o studium: FMV již navštívilo více než 140 středoškolských studentů

Stinovani 1Od minulého akademického roku realizuje Fakulta mezinárodních vztahů unikátní projekt zaměřený na zájemce o studium na naší fakultě. Jedná se o tzv. „stínování výuky“, v rámci kterého se studenti středních škol na jeden den vžijí do role studentů FMV VŠE. Středoškoláci se během tohoto dne účastní přednášek a cvičení vyučovaných na FMV (dle preference oborů, které chtějí na FMV studovat) a za asistence současných studentů FMV mají možnost prohlédnout si prostory na VŠE a diskutovat s nimi o specifikách jednotlivých nabízených oborů.

Cílem tohoto projektu je umožnit studentům nahlédnout pod pokličku vyučovaných oborů a přesvědčit nerozhodnuté studenty o kvalitě výuky na FMV. Za poslední rok (během čtyř termínů stínování) navštívilo FMV přes 140 středoškolských studentů z více než 110 středních škol z České a Slovenké republiky. Přes 60 % všech účastníků stínování tvoří studenti gymnázií, zbytek poté studenti obchodních akademií a průmyslových škol.

Co řekli samotní středoškoláci o tomto projektu?

"Stínování výuky bylo pro mě velkým přínosem. Nejvíce oceňuji možnost nahlédnutí do výuky. Dalo mi to větší rozhled a zvýšilo můj zájem o studium Mezinárodního obchodu."

"Líbilo se mi, že jsem mohla vidět, jak to chodí přímo na fakultě, jak vypadají přednášky a také to, že jsem se mohla přímo studentů zeptat co a jak. Takže jsem se dostala k informacím, co se při DOD apod. člověk nedozví."

"Páčilo sa mi hlavne to, že sme mali priestor na všetko, čo sme potrebovali vedieť. Hlavne, aké su prednášky a cvičenia, a taktiež že sme mohli vidieť študentskú atmosféru ako to naozaj je a nielen cez webovú stránku."

"Líbil se mi takový ten kamarádský přístup od ostatních studentů. Mezi klady bych zařadila i to, že jsme se mohli ptát na cokoli (zejména při prezentaci oboru), na co jsme se třeba styděli zeptat při dni otevřených dveří."

Podívejte se, jak probíhalo stínování výuky 16. 12. 2014

FMV otevřela výuku středoškolákům. Zatím jen na den

Proběhlo únorové Stínování výuky pro zájemce o studium na FMV

11134199_10204307202666512_1686203517_n