13.4.2017 - Děkanský den

Rozhovor o běžném pracovním dnu vedení FMV: Proděkanka pro vědu a doktorské studium

V následuIMG_2488jícím rozhovoru se dozvíte, jak vypadá běžný pracovní den dalšího člena vedení FMV. Tentokrát se o svůj každodenní režim podělila proděkanka pro vědu a doktorské studium doc. Ing. Mgr. Radka Druláková, Ph.D. Nejenže vyřizuje veškerou agendu ohledně doktorského studia a účastní se mnoha schůzek kvůli vědeckému výzkumu, do jejích kompetencí spadá i spousta dalšího. Podívejte se sami!

1. Jak  většinou vypadá začátek Vašeho pracovního dne?

Každé ráno začínám tím, že si uvařím čaj, obvykle Pu Erh anebo zelený čaj. Kdo mě zná, ví, že se bez něj neobejdu a moji studenti mohou dosvědčit, že s hrnkem chodívám často i na přednášky či cvičení.

2. Co bylo dnes hlavní náplní Vaší práce?

Větší část tvoří agenda spojená s doktorským studiem, protože veškeré žádosti doktorandů o přerušení, podmíněné zápisy apod., kterých není málo, je vždy třeba vyřizovat na základě individuálního posouzení studijní historie. Dnes jsem se věnovala i jedné ze svých doktorandek, kterou čeká obhajoba doktorského projektu, a tak konzultujeme intenzivněji. A vzhledem k tomu, že se blíží termíny odevzdání diplomových a bakalářských prací, věnuji hodně času pročítání těchto textů. V neposlední řadě zabírá určitou část administrativa, která je s funkcí proděkanky neodmyslitelně spojená.

3. Dostanete se někdy i mimo školu?

Ano, i když převážně trávím čas ve škole. Obvykle jde o služební cesty, školení, schůzky za účelem rozvoje vědecko-výzkumných aktivit naší fakulty, účast v komisích pro obhajoby doktorských prací na jiných univerzitách a podobně.

4. Víte každý den dopředu, co Vás čeká? IMG_2495

Většinou mám v diáři zaznamenané všechny aktivity, které mě následující den čekají. Záměrně si v programu snažím ponechat určitou časovou rezervu, pokud je to možné, na případné nenadálosti, které vyžadují moji pozornost.

5. Jaká je Vaše nejméně oblíbená část akademického roku?

Možná to někoho překvapí, ale je to zkouškové období. Je s ním spojena ztráta určitého řádu, který se v průběhu semestru nastolil a vypukne tu lépe, tu méně dobře zvládnutý chaos.

6. Co děláte, když Vaše pracovní povinnosti skončí, jak odpočíváte?

V čase, který nevěnuji práci, mě dostatečně vytěžuje péče o rodinu, domácnost a zahradu, ale vždy se snažím najít čas na sport. V zimě hraji badminton, v létě tenis. Výhodou je, že manžel i děti tenis hrají, takže i toto můžeme pojmout rodinně a často hrajeme tzv. rodinného debla. Ale přiznávám, že v tomto složení jsem nejslabší článek na kurtu. Každé ráno cvičím jógu, ale nejde ani tak o odpočinek, jako o nutnost rozhýbat tělo po ránu. A samozřejmě nemůžu zapomenout na knihy a filmy a také na setkávání s přáteli.