Hledat
Pokročilé hledání
Registrace jazyků v 1. ročníku bakalářského studia

Nevíte si stále rady s registrací jazyků? Zde je pár rad, které by vám měly udělat jasno.

  1. Na FMV se oba jazyky studují povinně. Označení skupin fJV (volitelný) a fJP (povinný) tedy udává pouze to, že předměty ze skupiny fJV lze za podmínek popsaných ve studijním programu (str. 34 a dál) přeskočit a nahradit jinými předměty. Čtyři předměty z fJP je nutno vystudovat za všech okolností. Své jazyky pro 1. semestr proto hledejte právě ve skupině fJV.
  2. Rozřazovací test z angličtiny vám pomůže lépe zvolit úroveň angličtiny, na které začněte. Těch pár minut mu proto věnujte, i když povinný není. Podle výsledku pak zvolte buď 2AJ111 nebo 2AJ211, oba najdete ve fJV. Kdo zvolí 2AJ211, může si pak ve 3. a 4. semestru vybrat přípravné kurzy na jazykové certifikáty (BEC Higher, BEC Vantage, CAE nebo CPE). Podrobně také v přiložené prezentaci.
  3. Ostatní jazyky začínají identy 2NJ201, 2RU201, 2RO201, 2RO231 a 2RO261 – všechny najdete ve fJV. Už zde se jedná o výuku ekonomického jazyka a úroveň odpovídá náročnosti FMV a jejím přijímacím zkouškám.
  4. Nižší úroveň jazyka lze volit jen v rámci volitelných předmětů a ve zbylých semestrech byste museli vše rychle dohnat. Pro studenty FMV je tato možnost vhodná spíš pro volbu třetího jazyka v dalších semestrech.
  5. Vyšší úrovně jazyků lze volit jen za předpokladu, že budou splněny prerekvizity předmětů (na vyšší zkoušku z jazyka můžete jít až po absolvování zkoušky předchozí; např. předmět 2NJ204 si může zapsat jen ten, kdo absolvoval 2NJ202 atp.). Pokud ale máte například certifikát CPE, obraťte se na Katedru angličtiny a oni Vám poradí, na které úrovni začít, abyste svou angličtinu ještě zlepšili. Obdobně lze kontaktovat i ostatní jazykové katedry – odkazy na jejich weby najdete na http://fmv.vse.cz.
  6. Až když splníte předmět z fJP, můžete se pustit do odborného jazyka podle Vašeho oboru ve skupinách oJV a oJP. Pravidla platí stejná, nejdříve oJV, až pak oJP. Tyto skupiny by vás ale měly čekat až v 5. a 6. semestru.
  7. Jazyky si můžete doregistrovat až po vytvoření pevného rozvrhu, tj. od pondělí 11. července 2016. Registrace probíhají do 30. srpna 2016.