Profesor Jean-Pierre Lehmann na Fakultě mezinárodních vztahů

jp-lehmannV pondělí 22. a v úterý 23. února 2016 vystoupí na Fakultě mezinárodních vztahů světoznámý profesor mezinárodní politické ekonomie na IMD Business School v Lausanne a zakládající ředitel Evian Group Jean-Pierre Lehmann. Jeho úterní vystoupení odstartuje cyklus seminářů Nový (ab)normál navazující na úspěšné Investiční a Exportní večery FMV pořádaný nově jako součást multimediálního interaktivního projektu Alter Eko. Spolu s ním vystoupí Magdalena Souček, vedoucí partner EY v České republice.

Přednáška v Likešově aule

22. února 2016 od 12:45 přednese profesor Lehmann v Likešově aule přednáška na téma Evropa, Asie a svět zítřka v rámci kurzu 2SE202 Světová ekonomika. Vstup možný bez registrace do naplnění kapacity Likešovy auly.

Seminář z cyklu Alter Eko Nový (ab)normál

23. února 2016 vystoupí profesor Lehmann od 18.00 do 19.30 v učebně RB212 v rámci semináře Nový (ab)normál: Úspěšný byznys model 21. století.

Svět zažívá bezprecedentní změny v mnoha oblastech a sektorech. Ty jsou například podle McKinsey 10krát rychlejší a 300krát silnější než průmyslová revoluce. Kdo se v důsledku probíhající revoluce zařadí mezi vítěze a mezi poražené?

Odpověď nabídne cyklus seminářů Nový (ab)normál pořádaný jako součást Alter Eko, multimediálního interaktivního projektu, v rámci kterého špičky světa ekonomiky, byznysu a akademické sféry probírají relevantní a přitom (v Česku) často přehlížená hospodářská a hospodářsko-politická témata.

Hosté prvního semináře:

Jean-Pierre Lehmann, emeritní profesor prestižní IMD

Magdalena Souček, vedoucí partner EY v Česku

Témata prvního semináře:

• nejvýznamnější změny, kterými prochází globální ekonomika a politika
  • co probíhající změny znamenají pro globální i regionální byznys
  • recepty, díky kterým by se firmy měly zařadit mezi vítěze

Vstup je pro zvané hosty po řádné registraci na skok@vse.cz zdarma.

Exportní a investiční večery

V letním semestru 2015/2016 pokračuje úspěšný cyklus Investičních a Exportních večerů. V rámci Investičních večerů se v tomto semestru zaměříme na sektory, kde přestávají platit zažitá pravidla a obchodní modely. Přední domácí experti se zamyslí mimo jiné nad tím, kteří ze stávajících dominantních hráčů nastartovanou revoluci přežijí, a kteří padnou; a tím, které nové firmy a trendy má opravdu smysl sledovat.

Investiční večery se v LS 2015/2016 konají každé druhé úterý od 17:00 na RB 435

23.2., 8.3., 22.3., 5.4., 19.4., 3.5. a 17.5

Do exportních večerů bude Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti zvát zejména úspěšné manažery a exportéry, kteří se zejména se studenty mezinárodního obchodu a ekonomické diplomacie podělí o své zkušenosti a tipy.

Exportní večery se v LS 2015/2016 konají každé úterý od 18:00 v RB 212

Cyklus Nový (ab)normál, který jednou měsíčně Investiční a Exportní večer propojí, se na revoluci v daném sektoru podívá prizmatem dopadů na ekonomiku regionu a souvisejících dopadů na firmy v oblasti. Jaké výzvy a příležitosti přináší energetická revoluce českým malým a středním firmám a domácnostem? Co pro ně bude znamenat změna rozložení sil ve finančním sektoru? A nebo jak se jich dotknou systémové změny v sektoru dopravy? Na tyto a další otázky se zaměříme s předními světovými odborníky, kterým budou sekundovat místní experti doplňující lokální kontext.

23.2.2016

Investiční večer

Nový (ab)normál a vaše portfolio aneb Jak přežít nové pořádky.

Petr Žabža, Patria

Jiří Staník, Helgi Library

* Nový (ab)normál: Úspěšný byznys model 21. století

Jean-Pierre Lehmann, IMD Business School

Magdalena Souček, EY

22.3.2016

Investiční večer

Jak a proč (ne)vsadit na energetickou revoluci.

Nový (ab)normál: Energetika & mobilita dnes, zítra a pozítří.
19.4.2016

Investiční večer

Lesk a bída finančních dinosaurů: Banka, blockchain a my.

Nový (ab)normál:

FinTech vs. svět financí, FintTech a svět financí aneb Banka 21. století.

17.5.2016

Investiční večer

Technologické trendy zítřka na něž je možné sázet už dnes.

Nový (ab)normál: Technologické trendy zítřka, vítězové a poražení.

Akce budou natáčeny. Ve zkrácené podobě se jejich relevantní obsah objeví na Investičním webu ve formě článků a videí. Z vybraných akcí také bude zajištěn živý přenos prostřednictvím Twitteru Investičního webu (@investicniweb). Vše tedy bude možné sledovat on-line, případně si souhrn toho nejpodstatnějšího dohledat později.

Organizátorem a moderátorem akcí je publicista a konzultant Roman Chlupatý.

logo-SKOK