13.9.2017 - 15.9.2017 - Seznamovací kurz pro 1. ročníky 2017

Prof. Kubálková a prof. Rana – dva špičkoví odborníci vystoupí na FMV

V týdnu od 13. do 17. března zavítají na FMV dva špičkoví odborníci v oblasti mezinárodních vztahů a diplomacie, prof. Vendulka Kubálková a prof. Kishan Rana.

Prof. Vendulka Kubálková, světově známá odbornice v oboru mezinárodní vztahy českého původu, bude na VŠE vyučovat mimosemestrální kurz 2SM442 Globalized International Relations.

Prof. Kubálková obdržela doktorát z mezinárodního práva (JUDr.) na československé Karlově univerzitě a Ph.D. z mezinárodní politiky na Lancaster University v Anglii. Poté vyučovala a zastávala řadu akademických pozic ve Spojených státech a řadě dalších zemí – v Rusku, Argentině, Africe, Číně a Indii, v Anglii, na Novém Zélandu, v Austrálii a Belgii.

Mezi oblasti jejího zájmu patří kromě teorie mezinárodních vztahů, post-sovětských studií a náboženství a kultury v mezinárodních vztazích také pedagogika a využití IT ve výuce mezinárodních a globálních studií.

Více informací o prof. Kubálkové a její publikace jsou k dispozici na:

Prof. Kishan Rana je absolventem St Stephen College Delhi. V průběhu své diplomatické kariéry působil na zastupitelských úřadech Indie v Alžírsku, Československu, Keni, Mauríciu nebo Německu, byl rovněž členem týmu premiérky Indíry Gándhíové. Od ukončení diplomatické kariéry se věnuje přednáškové a školící činnosti. Dosud vystoupil v akademických institucích, ministerstvech zahraničí a diplomatických akademicíh ve více než 20 zemích. Je členem týmu DiploFoundation a editorem odbornéhu časopisu China Report.

Více informaci o prof. Ranovi a jeho publikační činnosti lze nalézt na: https://www.diplomacy.edu/courses/faculty/rana.

Prof. Rana vystoupí v pondělí, 13. března 2017 v předmětu 2SE440 Regionální trhy v globální perspektivě s tématem "India, FTAs & the Domestic Framework". Přednáška proběhne v místnosti NB B, v budově VŠE na Žižkově, 9:15-10:45. Vstup je volný, zváni jsou i studenti, kteří nejsou právě v předmětu zapsáni, stejně jako další zájemci z akademické obce.

Prof. Rana bude také hostem odborného workshopu na téma: „ECONOMIC DIPLOMACY OF DEVELOPING COUNTRIES“. Workshop (v angličtině) proběhne rovněž 13. března 2017, 16:15-17:30, na NB 350 (VŠE Žižkov). Vzhledem k omezené kapacitě místnosti je nutná registrace: do 12. března 2017, prostřednictvím registračního formuláře.