13.9.2017 - 15.9.2017 - Seznamovací kurz pro 1. ročníky 2017

Proděkanka FMV zvolena prezidentkou CIDD

Ludmila-SterbovaProděkanka Fakulty mezinárodních vztahů, doc. Ing. Ludmila Štěrbová, CSc., byla zvolena prezidentkou Konsorcia pro mezinárodní double degree (Consortium of International Double Degrees, CIDD).

CIDD sdružuje univerzity a vysoké školy z celého světa. Jeho cílem je prohlubovat a rozšiřovat koncept Double Degree, což je jedna z velmi pokročilých forem hluboké internacionalizace studia. Instituce, které v rámci svých programů tuto náročnou formu implementovaly, umožňují svým studentům získat na základě studia na domovské a partnerské univerzitě dva plnohodnotné diplomy, rozšířit přitom své znalosti a dovednosti a zejména získat mezinárodní zkušenosti a adaptabilitu. Koncept Double Degree zahrnuje také intenzivní mobilitu vyučujících a spolupráci vzdělávacích institucí v celé řadě další oblastí.

Zvolení doc. Štěrbové do čela této mezinárodní organizace je potvrzením vysoké kvality, intenzity a mezinárodního uznání internacionalizace Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.