Pro uchazeče o studium: připojte se na živý FMV Chat

Přemýšlíte, že se přihlásíte na naši fakultu, ale není vám jasný průběh přijímacího řízení či styl výuky na VŠE? Nebo zatím nejste rozhodnutí, ale chcete se dozvědět, co vše vám FMV nabízí? V obou případech byste neměli zmeškat náš nový FMV Chat, který je iniciovaný současnými studenty! Těšit se na vás budou již ve čtvrtek 7. prosince od 19.00.

O co se jedná

FMV Chat je jedinečný projekt, který uchazečům nastíní plno možností a příležitostí, jež FMV bezpochyby nabízí. Řeč tak bude například o povinném studiu dvou cizích jazyků, jejichž výstupní úroveň pro studenty bakalářského stupně studia je B2/C1. V souvislosti s tím moderátoři nastíní možnost absolvování jazykových certifikátů, které fakulta zčásti hradí. Tím ale naše vysoká míra internacionalizace nekončí. Studenti totiž mohou vyjet až na 3 semestry do zahraničí, mají možnost zapojit se do tzv. Buddy Programu nebo absolvovat předmět hostujících zahraničních profesorů.

Dalším tématem bude např. přijímací řízení. Posluchači se dozvědí, z jakých částí se skládají přijímací zkoušky a jaké jsou možnosti přípravy na jejich úspěšné složení.

Organizace FMV Chatu

Zájemci budou moci pokládat své dotazy do chatovacího okna, na něž přítomní moderátoři bezprostředně odpoví. Během celé akce poběží hlasová prezentace podpořená snímky v PowerPointu, posluchači tak budou moci hned reagovat i přímo na aktuálně probíraná témata.

Harmonogram akce

Přihlašování do FMV Chatu a odhlašování z něho je možné po celou dobu trvání akce. Posluchači se tak mohou přihlásit i jen na část vysílání. To se bude přibližně řídit podle tohoto rozpisu:

Čas zahájení Probírané téma
19.00 Zahájení - představení moderátorů, VŠE a FMV
19.05 Představení oborů bakalářského studia na FMV
19.10 Průběh výuky, zkouškového období
 19.13 Jak vypadá 1. semestr - včetně ilustrativní ukázky rozvrhu
 19.15 Průběh výuky cizích jazyků, předměty v cizích jazycích, účast v Buddy Programu
 19.17 Výjezdy do zahraničí - Erasmus, Freemover, stáže
 19.20 Tělocvik na VŠE - pestrá nabídka sportů; menzy na VŠE, možnosti ubytování studentů
 19.22  Co studium na FMV (i celé VŠE) dále nabízí? Jak se zapojit do studentských organizací?
 19.25  Přijímací řízení na FMV
 19.27  Na jakých kanálech nás sledovat?
19.28 Rozloučení a prostor pro další dotazy

Technické provedení

Celá akce proběhne online přes aplikaci Skype Meetings, která je dostupná zdarma a nevyžaduje žádnou registraci uživatele do databáze Microsoftu. Již v 18.00 obdrží zájemci v příspěvku na FB stránce "FMV VŠE Přidej se k nám" odkaz, díky němuž se budou moci do relace přihlásit.

Podrobný popis instalace aplikace pro operační systémy Windows a MacOS bude včas dostupný, opět na stránce "FMV VŠE Přidej se k nám".

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat buď přímo na Facebooku či na e-mailu: studentifmv@vse.cz.

Na brzké shledání se těší studenti FMV! 😉