Přednáška generálního ředitele České exportní banky v rámci Absolventské středy na FMV – 25. května 2016

25.5.2016 18:00

Karel BurešVedení Fakulty mezinárodních vztahů si dovoluje pozvat studenty, akademické pracovníky i absolventy na přednášku pana Ing. Karla Bureše, předsedy představenstva a generálního ředitele České exportní banky, a.s., na téma „Role státní podpory vývozu v období ekonomického růstu a specifické poslání České exportní banky“. Přednáška se bude konat 25. května 2016 od 18 hodin v prostorách Rajské budovy VŠE – učebna RB 211.

Po úvodní přednášce pana ředitele bude následovat diskuse na témata spojená s problematikou státní podpory vývozu.

Česká exportní banka je specializovaná bankovní instituce pro státní podporu vývozu přímo a nepřímo vlastněná státem. Vznikla v roce 1995 a tvoří nedílnou součást systému státní proexportní politiky. Posláním ČEB je podporovat český vývoz a povědomí o České republice ve světě, což vede k podpoře celkové konkurenceschopnosti České republiky. Zaměřuje se primárně na finanční služby související s vývozem.

Více o konceptu Absolventských střed viz zde.