Přednáška „Ekonomická hodnota portugalského jazyka“ – 3. května 2017 od 18 hodin

Katedra románských jazyků ve spolupráci s Velvyslanectvím Portugalska a Instituto Camões v Praze srdečně zve všechny zájemce o portugalštinu na přednášku s názvem „Ekonomická hodnota portugalského jazyka“, kterou přednese J. E. Maria Manuela Ferreira Macedo Franco, velvyslankyně Portugalska. Přednáška se bude konat ve středu 3. května 2017 v 18:00 v RB 210. Pracovním jazykem je angličtina a čeština, tedy nemusíte mít obavy, že byste nerozuměli, naopak, účast na akci Vás může motivovat k zájmu o lusofonní země a tento krásný jazyk.

Doprovodný program je bohatý, posuďte sami:

• představení Instituto Camões – Pedro Morais de Meireles, ředitel institutu Camões v Praze
  • zkušenosti z Erasmu v Portugalsku – Milota Styková, Jan Slavotínek, studenti VŠE
  • příklad toho, jak může portugalština ovlivnit váš život – Jan Němec, Katedra politologie, FMV, VŠE
  • mini-lekce portugalštiny – Ludmila Mlýnková, Sérgio Oliveira, Katedra románských jazyků, FMV, VŠE

Po skončení programu paní velvyslankyně slavnostně zahájí výstavu s názvem „Portugalština ve světě“ v atriu Rajské budovy.

Těšíme se na vás aneb até breve!