13.9.2017 - 15.9.2017 - Seznamovací kurz pro 1. ročníky 2017

Nový docent Fakulty mezinárodních vztahů

_DSC0113webNa zasedání Vědecké rady VŠE dne 4. listopadu 2014 předala rektorka Vysoké školy ekonomické prof. Ing. Hana Machková, CSc. jmenovací dekret novému docentovi Fakulty mezinárodních vztahů. Ing. Pavel Hnát, Ph.D. byl s účinností od 1. listopadu 2014 jmenován docentem v oboru Mezinárodní obchod.

Doc. Ing. Pavel Hnát, Ph.D. působí na Katedře světové ekonomiky a od roku 2012 je proděkanem Fakulty mezinárodních vztahů pro pedagogickou činnost. Vyučuje kurzy Světová ekonomika, Regionalismus ve světové ekonomice a International Economic Relations. Na Filosofické fakultě UK přednáší kurzy pro zahraniční studenty Recent Economic Development a Global Crisis. V roce 2009 získal doktorát v oboru Evropská studia, když obhájil disertační práci na téma Globální politická ekonomie nového regionalismu a Evropská unie; za tuto práci obrdžel v roce 2009 Cenu za nejlepší doktorskou disertační práci na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE. Specializuje se na nový regionalismus, komparativní regionalismus a postavení Evropské unie v globální ekonomice. V roce 2007 absolvoval měsíční studijní pobyt na Renmin University of China v Pekingu. Na VŠE působí také jako člen Centra evropských studií a je členem redakce časopisu Současná Evropa.

_DSC0113web

_DSC0096web