Místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen na VŠE!

24.2.2015 15:30

katainen24. února vystoupí na Vysoké škole ekonomické v Praze Jyrki Katainen, místopředseda Evropské komise pro pracovní místa, růst, investice a konkurenceschopnost. Se studenty, zástupci podnikatelského sektoru a akademické sféry bude diskutovat o směrování Evropské unii a její budoucnosti. Přednášku organizuje Centrum evropských studií spolu se Zastoupením Evropské komise.

Jyrki Katainen byl premiérem Finska v letech 2011-2014. V červnu 2014 se stal eurokomisařem pro hospodářské, měnové záležitosti a euro. Později byla potvrzena jeho nominace na místopředsedu Komise pro tvorbu pracovních míst, růst, investice a konkurenceschopnost v Komisi J. C. Junckera. Cílem jeho návštěvy ČR je získání podpory pro investiční plán, který komise představila na podzim minulého roku.

Přednáška se bude konat v RB 101 od 15:30.

Na akci je třeba se registrovat. Registrační formulář naleznete zde

Tlumočení z angličtiny do češtiny bude zabezpečeno.

Přednášku moderuje Michala Hergetová.