Mezinárodní konference PragueMUN již počtvrté na VŠE!

mun02Na půdě Vysoké školy ekonomické se již od roku 2012 každý únor koná mezinárodní konference PragueMUN, která přináší simulaci jednání OSN pro studenty z celého světa. Ani letos tomu nebylo jinak a ve dnech od 8. do 12. února se konference zúčastnilo více než 180 účastníků z 20 zemí nejen západní a střední Evropy, ale i Severní Ameriky, Turecka, Střední Asie a dokonce i západní Afriky.

Oficiálně byla konference slavnostně zahájena ve Vencovské aule tzv. Opening ceremony, na které kromě organizátorů vystoupili také dva hosté, a sice Michal Broža, vedoucí Informačního centra OSN v Praze, a Martin Kubeček z odboru OSN Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tradičně proběhlo také skupinové focení na schodech v Rajské budově, do jejichž prostor byly umístěny hned čtyři výbory – Economic and Social Council, Security Council, Historical Security Council a Disarmament and International Security Committee. Další dva – United Nations Environment Programme a Human Rights Council vyjednávaly v posluchárnách Nové budovy. Celkem bylo projednáno dvanáct témat a každý výbor dospěl alespoň k jedné rezoluci.

Delegáti se mohli kromě celodenního jednání těšit také na bohatý doprovodný program. Uvítací večer proběhl nad sklenkou sektu v Café Louvre na Národní třídě v centru Prahy, jehož hlavním cílem bylo se seznámit ještě před samotným začátkem konference. Nechyběla ani prohlídka historických částí Prahy. Během závěrečného ceremoniálu se účastníci mohli také seznámit s českým folklorem prostřednictvím souboru Gaudeamus, který působí na VŠE. Celá konference byla ve čtvrtek večer zakončena bálem v maskách ve stylu 20. let minulého století na Občanské plovárně.

Studentská organizace Model United Nations Prague o.s. pořádá jako jediná v České republice model OSN, který je určený pro mezinárodní vysokoškolské studenty a je zcela vedený v anglickém jazyce.

mun03

mun01