Konference Konkurenceschopnost ČR 2017: Digitální společnost

29.9.2016 13:30

KONF_2017Ve čtvrtek 29. září 2016 se v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze uskuteční mezinárodní vědecká konference s názvem Konkurenceschopnost ČR 2017: Digitální společnost, kterou na základě memoranda o vzájemné spolupráci na sběru, analýze a prezentaci výsledků Executive Opinion Survey – Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra pořádají CMC Graduate School of Business, Fakulta mezinárodních vztahů a Česká manažerská asociace. Záštitu nad konferencí převzal předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka.

Registrační formulář

Třetí ročník konference se bude opět věnovat hodnocení konkurenceschopnosti a postavení ČR v globálním srovnání, a to v kontextu nejnovějších dat Global Competitiveness Report, která budou na konferenci oficiálně představena. Odborníci ze světa politiky, businessu a vysokých škol nabídnou detailnější pohledy na potenciál Evropy a ČR v oblasti digitální společnosti.

Letošní ročník konference se spojen také s výroční konferencí Academy of International Business ve Střední a východní Evropě s podtitulem Boosting competitiveness of Central Europe through digital economy. Podrobnosti viz http://prague.aib-cee.vse.cz/.

Program:

Úvodní slovo

Josef Taušer, děkan, Fakulta mezinárodních vztahů, Vysoká škola ekonomická v Praze
Sarianna M. Lundan, Univerzita v Brémách, Německo, členka výkonné rady, Academy of International Business
Věra Jourová, Komisařka pro spravedlnost, spotřebitelé a rovnost žen a mužů, Evropská komise

Digitální ekonomika: realita a vize

Silja Baller, ekonomka, Global Competitiveness and Benchmarking Network, Světové ekonomické fórum
Jak důležitá je digitalizace pro konkurenceschopnost? Prezentace Zprávy o globální konkurenceschopnosti 2017

Yih-Jeou Wang, vedoucí sekretariátu ředitele, Agentura pro digitalizaci, Ministerstvo financí, Dánsko
Jaký je potenciál digitalizace? Co můžeme získat a co ztratit?

Tomáš Prouza, Koordinátor digitální agendy, Státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřad vlády České republiky
Jak digitální je Česká republika?

Digitální společnost: Jsme připraveni v ní žít?

Jan Drahokoupil, vědecký pracovník, Evropský institut odborů, Brusel
Jaké jsou trendy a jak digitalizace mění obchod, podnikání a zaměstnanost?

Martina F. Ferracane, analytička, European Centre for International Political Economy, Brusel
Digitální obchod a digitální společnost. Co je spojuje, jaké jsou přínosy a jaká jsou rizika?

Pavel Kysilka, zakladatel a předseda správní rady 6DAcademy
Digitální život z perspektivy podniků

16:30 Závěrečné slovo

Łukasz Puślecki, předseda, Academy of Business, AIB region střední a východní Evropy