Konference Konkurenceschopnost ČR 2016: Průmysl pro 21. století

30.9.2015 13:00

Konkurenceschopnost_CRVe středu 30. září 2015 se v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze uskuteční mezinárodní vědecká konference s názvem Konkurenceschopnost ČR 2016: průmysl pro 21. století, kterou na základě memoranda o vzájemné spolupráci na sběru, analýze a prezentaci výsledků Executive Opinion Survey – Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra pořádají CMC Graduate School of Business, Fakulta mezinárodních vztahů a Česká manažerská asociace. Záštitu nad konferencí převzal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Registrační formulář

Druhý ročník konference se bude opět věnovat hodnocení konkurenceschopnosti a postavení ČR v globálním srovnání, a to v kontextu nejnovějších dat Global Competitiveness Report, která budou na konferenci oficiálně představena. Odborníci ze světa politiky, businessu a vysokých škol nabídnou detailnější pohledy na potenciál Evropy a ČR v oblasti průmyslu a inovací.

Program:

13:00 Slavnostní zahájení

Hana Machková, rektorka Vysoké školy ekonomické

Pavel Kafka, prezident České manažerské asociace

Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí

13:30 – 15:00  Nový normál, nové nároky: Obstojíme v globalizované ekonomice zítřka?

Caroline Galvan, senior manažerka iniciativy Global Competitiveness v rámci WEF

Günter Deuber, ekonom Raiffeisenbank

Seppo Laine, poradce generálního ředitele Finpro

Jan Lamser, Partner, Redeggs

15:30 – 17:15  Průmysl 4.0, průmysl budoucnosti: Trumf ve (středo)evropských rukách.

Rudolf Fischer, finančně-ekonomický ředitel Siemens ČR

Boguslawa Skowronski, zakladatelka Nomad Fund

Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest