19.6.2017 - 30.6.2017 - Registrace do Buddy programu

Exportní večery – nový cyklus přednášek a diskusí na FMV

17.2.2015 18:00

V učebně (2)_jpgSe začátkem letního semestru startuje na FMV nový cyklus hvězdně obsazených přednášek a diskusí na téma mezinárodního obchodu, globální ekonomiky a ekonomické diplomacie - Exportní večery. Konají se každé úterý od 18:00 na RB 212, a to ve spolupráci Fakulty mezinárodních vztahů, Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti a publicisty a konzultanta Romana Chlupatého. Exportní večery přinesou originální a praktické pohledy a rady, přednášející z předních českých a světových firem i ze státní správy, možnost networkingu.

Každé úterý od 18:00 v učebně RB 212 nabídne své zkušenosti a pohled na problematiku spjatou s globálním obchodem a exportem přední odborník z Česka či ze světa. Cyklus odstartuje 17.2. náměstek ministra zahraničních věcí a spoluautor české Strategie konkurenceschopnosti Martin Tlapa přednáškou na téma „Konkurenceschopnost aneb Jak se ve světě neztratit,“ v níž se zaměří na výhody i nevýhody českých firem na světových trzích a na různé aspekty obchodní diplomacie, tedy na to, co stát může firmám nabídnout.

Mezi další přednášející patří forenzní auditor Ján Lalka, který popíše svůj recept na to, jak si rychle a jednoduše prověřit důvěryhodnost zahraničních partnerů; Carol Tooze, někdejší členka top managementu zastoupení Land Roveru a Jaguaru v Číně, která se zamyslí nad tím, co vám čínští byznysmeni běžně (ne)řeknou; a hlavní ekonom Citibank ve střední Evropě Jaromír Šindel, který popíše klíčové trendy hýbající globální ekonomikou.

Každý z přichystaných třinácti seminářů se skládá z přednášky a následné moderované diskuze, v níž bude dostatečný čas a prostor na detailní rozborku některého z nastíněných či souvisejících témat. Možnost zúčastnit se přitom mají nejen studenti povinného předmětu vedlejší specializace Ekonomická diplomacie 2SE521 Ekonomická analýza regionů a trendů světové ekonomiky, v rámci kterého se Exportní večery konají, ale – po registraci na adrese skok@vse.cz – i ostatní studenti VŠE a také odborná veřejnost.

Program exportních večerů

24/2 Michael Romancov, Universita Karlova

Hot (s)pots: Konflikty zítřka, o nichž je dobré vědět už dnes

3/3 Jaromír Šindel, Citibank

Globální ekonomika dnes a zítra: Očekávaný vývoj a klíčové trendy

10/3 Ján Lalka, Surveilligence

Jak si proklepnout zahraničního partnera 101

17/3 Rutilio Martinez, University of Northern Colorado

Latinská Amerika: (Ne)známá sázka na zajímavý potenciál

24/3 František Masopust, Komora pro hospodářské styky se SNS

Ukrajinská krize: Začátek konce českých firem v postsovětském prostoru?

31/3 Carol Tooze, konzultantka

Co vám čínští byznysmeni běžně (ne)řeknou

7/4 Jan Jedlička, EU Office České spořitelny

Evropa LONG aneb Co čekat od trhů EU na delším horizontu?

14/4 Vít Vojta, konzultant

Jak ne/dělat byznys v Číne

21/4 Leon Jakimič, Lasvit

Hongkong: Brána (nejen) do Číny

28/4 Michal Mejstřík, Mezinárodní obchodní komora

Měnící se světový řád, měnící se pravidla globálního obchodu

5/5 Jiří Grund, Grund a.s.

Příběhy úspěšných aneb Jak zvítězit (i) v Americe

12/5 Luděk Pfeifer, M.C. TRITON

Globální trhy pozítřka aneb Trendy, které (z)mění náš svět

* Změna programu vyhrazena

Vybrané semináře z cyklu Exportních večerů budou také pokrývat partnerská média. V případě, že některou z akcí nestihnete, ale budete o ni mít zájem, tak bude možné souhrn toho nejpodstatnějšího dohledat online. O tom, kde a kdy se výstupy z jednotlivých akcí objeví, a také o jednotlivých přednášejících a jejich tématech, vás budeme postupně informovat na stránkách Fakulty mezinárodních vztahů a Facebookových stránkách SKOK.

logo-SKOK