Exportní i Investiční večery i v tomto semestru na FMV

22.9.2015 16:15

logo-SKOKStudentský klub obchodu a konkurenceschopnosti zve i v zimním semestru na pravidelné cykly Exportních a Investičních večerů. Originální a praktické pohledy a rady manažerům, majitelům firem a studentům, kteří by jednou chtěli vlastní byznys nabídnou podzimní pokračování Exportních večerů. Po letní přestávce se rozbíhá také cyklus Investičních večerů. Od 21. září Roman Chlupatý bude opět zvát přední experty na otázky investování, byznysu a financí z domova i ze světa.

Exportní večery: Exkluzivní průvodci (divokým) světem globálního obchodu

O své zkušenosti s globální ekonomikou a obchodem se podělí například šéf týmu poradců ukrajinské ministryně financí Ivan Mikloš nebo dlouholetý pracovník největších globálních finančních institucí (Deutsche Bank, Saxo Bank) a někdejší člen poradního sboru Bank of England Nick Beecroft. Český kontext doplní generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal či předseda Asociace malých a středních podniků ČR a majitel Sindat Group Karel Havlíček.

Cyklus zahájí 22. září rozborem současného stavu a výhledu globálního hospodářství doplněným o analýzu sil a slabin největších a nejdiskutovanějších ekonomik světa ředitel akciového fondu prestižní rakouské společnosti Gutmann Christoph Olbrich. Přehledem relevantních rizik a dostupných pojistek proti nim pak doplní generální ředitel Exportní garanční a pojišťovací společnosti Jan Procházka.

22.9.* Nový (ab)normál: Potenciál a riziko největších a nejdiskutovanějších trhů současnosti
7.10.** BRICS: Game Over nebo hra pokračuje? - Miroslav Zámečník, Ivan Jukl
20.10. Riziko pro váš byznys: Kde a jak ho hledat a jak mu předcházet?
18:00 Zasedací místnost rektorky, NB 169
3.11.* Írán se vrací na scénu, boj o 80 milionů spotřebitelů je v plném proudu. Jak v něm uspět?
1.12.* Ukrajina: Trh s potenciálem, na který raději zapomeňte (?) - Ivan Mikloš
15.12.* Recept na úspěch: Firmy a ekonomiky, které se zítra zařadí mezi vítěze

* Takto označené exportní večery se uskuteční ve Vencovského aule VŠE (náměstí Winstona Churchilla 4, 130 67 Praha 3 – Žižkov) od 16.15 do 17.30.

** Exprotní večer proběhne jako speciál v rámci Absolventské středy FMV od 18:00 v RB 101.

Exportní večery se budou konat vždy v úterý jednou za dva týdny. Časy a místa konání se vzhledem k možnostem hostů budou lišit, dozvíte se je včas na těchto stránkách.

Vstup je možný zdarma po registraci na adrese skok@vse.cz (do předmětu e-mailu, prosím, napište "exportní večer"; odpovědi na registrační e-mail se rozesílají pouze po naplnění kapacity).

Vybrané exportní večery budou natáčeny. Ve zkrácené podobě se jejich relevantní obsah objeví na Investičním webu ve formě článků a videí. Z vybraných akcí také bude zajištěn živý přenos prostřednictvím Twitteru Investičního webu (@investicniweb). Vše tedy bude možné sledovat on-line, případně si souhrn toho nejpodstatnějšího dohledat později.

Organizátorem a moderátorem Exportních večerů je publicista a konzultant Roman Chlupatý. Partnery jsou Fakulta mezinárodních vztahů VŠE a Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti (SKOK). Mediálními partnery jsou TRADE News, Investiční web a Rádio ZET.

Investiční večery: Dotkněte se opět investičních hvězd

I během podzimního semestru nabídnou Investiční večery reakce na aktuální dění, ozkoušené tipy a strategie pro začínající i pokročilé a v neposlední řadě setkání se zkušenými investory a ekonomy. To vše tentokrát okoření několik experimentů, například živý vstup z Dubaje, odkud o investování v oblasti Perského zálivu a v Africe promluví a na otázky z publika odpoví hlavní analytik investiční banky Arqaam Capital pro technologie, média a telekomunikace Tibor Bokor.

V rámci prvního Investičního večera 21. září se zaměříme na aktivistickou politiku velkých centrálních bank, zejména té americké. Od té část trhu již v září čeká zvýšení sazeb. Hosty budou někdejší členka bankovní rady ČNB a v současnosti hlavní ekonomka České bankovní asociace Eva Zamrazilová a portfoliomanažer z Verdi Capital Jakub Skryja. Společně se zaměří nejen na to, co je možné od Fedu a dalších centrálních bank napříště očekávat, ale i na to, co to znamená pro vaše investice.

Investiční večery budou natáčeny. Ve zkrácené podobě se jejich relevantní obsah objeví na Investičním webu ve formě článků a videí. Z akcí také bude zajištěn živý přenos prostřednictvím Twitteru Investičního webu (@investicniweb). Vše tedy bude možné sledovat on-line, případně si souhrn toho nejpodstatnějšího dohledat později.

Investiční večery se konají každé druhé pondělí od 18.00 v budově VŠE (náměstí Winstona Churchilla 4, 130 67 Praha 3 – Žižkov, učebna NB 474 nebo NB 458).

Vstup je zdarma po registraci na adrese skok@vse.cz (do předmětu mailu, prosím, napište “investiční večer; odpovědi na registrační e-mail se rozesílají pouze po naplnění kapacity).

Partnery akce jsou Fakulta mezinárodních vztahů VŠE a Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti (SKOK). Mediálním partnerem je Investiční web.

21.9. Aktivistická měnová politika a vaše portfolio aneb Na co vám centrální bankéři (ne)sáhnou
5.10. Energetika dnes a zítra: Revoluce, která může postavit na hlavu (i) zažité tržní pořádky
19.10. Rozvíjející se trhy: Únik z reality nízkých výnosů, nebo úprk mimo realitu?
2.11. Írán & Perský záliv: Výzvy a příležitosti perského návratu na scénu
30.11. Dva roky poté: Intervence ČNB očima zastánce a kritika - Mojmír Hampl a Ondřej Jonáš (NB B od 18:00)
14.12. Vítězné portfolio 2016 aneb Co vám v příštím roce (ne)vydělá

* Změna programu vyhrazena.

* Program bude postupně doplňován a aktualizován. Sledujte náš web.