European Horizons na FMV: nový studentský think-tank

Letní semestr 2016/2017 přinesl na FMV také nový studentský spolek European Horizons. Založili jej studenti oboru Evropská integrace / Evropská ekonomická integrace a Mezinárodní politiky a diplomacie jako novou pobočku velkého nadnárodního studentského think-tanku European Horizons, který byl založen v roce 2015 na Yale University a během dvou let se rozšířil na dalších prestižních univerzitách v USA, jako je Harvard, Stanford, či Columbia, ale také v Evropě na školách jako Science Po v Paříži, College of Europe v Brugách, University of Barcelona nebo ​​Central European University.

Cílem European Horizons je přispět pomocí studentské kreativity k současné debatě o formování evropských politik a rozvoji transatlantického partnerství. Hlavní každoroční událostí je European Student Conference, díky níž se mohou potkávat a diskutovat studenti z mnoha zemí. Posláním European Horizons je propojovat ambiciózní studenty s důležitými členy světové akademické obce, vlád a stejně i soukromého sektoru. Platforma think-tanku formuje konstruktivní dialog během společných diskusí při otevřených debatních stolech. Poskytuje prostor pro konstruktivní kritiku, ale především pro nové myšlenky jak reformovat Evropskou unii a zlepšovat její budoucnost a poznávat pohledy studentů z jiných zemí.

Na VŠE teď vznikla pobočka, která byla schválena jako první v regionu postkomunistických zemí. European Horizons na FMV jíž uspořádaly první studentskou debatu, a to koncem května na téma příčiny euroskepticismu v ČR a v nových členských zemích EU. Pro podzim je plánována společná akce s pobočkou z College of Europe, která se uskuteční na FMV.

Je nám tedy ctí oznámit, že vedle prestižních světových univerzit rozvíjí European Horizons své aktivity i na Vysoké škole ekonomické v Praze, a proto jsou všichni studenti vítáni. Můžete se zapojit do jakýchkoli aktivit European Horizons při FMV. Pokud byste měli zájem o bližší informace, neváhejte napsat na e-mail: economics.prague@europeanhorizons.org.

Aktuální info o činnosti pražského European Horizons můžete sledovat také na facebookové stránce https://www.facebook.com/EuHPrague/.

Bližší informace o misi celé European Horizons najdete na webu http://www.europeanhorizons.org/.