26.9.2017 17:00 - Běh s děkanem

Ekonom Kamil Janáček, člen bankovní rady ČNB, absolvoval FMV v roce 1965

Škoda Roomster, výrobaKamil Janáček, člen bankovní rady České národní banky, absolvoval Fakultu obchodní (původní název Fakulty mezinárodních vztahů) v roce 1965. Poté studoval v zahraničí na Centre Européen Universitaire na Université de Nancy ve Francii. V roce 1991 byl na Vysoké škole ekonomické v Praze habilitován docentem a v roce 1997 jmenován profesorem.

Janáček zahájil svoji kariéru jako vědecký pracovník v Ekonomickém ústavu ČSAV. Počátkem 90. let se stal poradcem guvernéra Státní banky československé a poté náměstkem ministra práce a sociálních věcí. Od roku 1994 do roku 2010 působil jako hlavní ekonom Komerční banky. V roce 2010 byl jmenován členem bankovní rady ČNB.

Janáček se aktivně zapojuje do mezinárodní odborné diskuze, spolupracuje se Světovou bankou nebo OECD. Komerční banku reprezentoval v Institute of International Finance (IIF), mezinárodní asociaci sdružující experty z finančního odvětví, se sídlem ve Washingtonu, USA. Nyní v IIF reprezentuje ČNB. V rámci akademické sféry Kamil Janáček v současnosti vyučuje na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze, kde je také členem vědecké rady.

Zdroje: cnb.cz a wikipedia.org.

Foto: cnb.cz.