Druhá debata s ministrem zahraničních věcí ČR

1.11.2016 17:00

logo_retina2-kopie1Zajímá vás, jak Česká republika plní cíle nové Koncepce zahraniční politiky? Pak přijměte naše pozvání na debatu s ministrem zahraničních věcí ČR, kterou pořádá JDI ve spolupráci Fakultou mezinárodních vztahů. Lubomír Zaorálek bude hovořit na téma „Zhodnocení české zahraniční politiky za rok 2016“ a následovat bude moderovaná diskuze, během níž se role moderátora zhostí Pavel Hnát. V pořadí již druhá debata s panem ministrem na půdě VŠE se uskuteční v úterý 1. listopadu od 17:00 v místnosti RB 101.

Nenechte si ujít jedinečnou možnost diskutovat se šéfem české diplomacie a získat tak podrobnější vhled do problematiky tvorby zahraniční politiky. Pan ministr se bude zabývat například otázkou bezpečnosti a multilaterální spolupráce v rámci NATO či EU. V kontextu stále větší vzájemné propojenosti mezi státy přijdou na řadu taktéž témata týkající se bilaterálních vztahů, vývoje ekonomické diplomacie a zahraniční rozvojové spolupráce. V neposlední řadě se diskuze bude věnovat zhodnocení předsednictví ČR ve Visegrádské skupině. Na závěr debaty bude již tradičně vyhrazen prostor pro otázky ze strany publika.

Upozorňujeme, že tato akce je přístupná všem studentům vysokých škol, a tedy není nutné se registrovat. Svou účast však můžete potvrdit na facebookové události. Z organizačních důvodů bude přístup do posluchárny umožněn od 16:35 hodin do naplnění kapacity nebo do 16:55 hodin.

Banner_Zaorálek-kopie