13.9.2017 - 15.9.2017 - Seznamovací kurz pro 1. ročníky 2017

Další úspěch studenta FMV při studiu v Americe: Soutěž Wells Fargo

Student Mezinárodního obchodu David Kolda se při svém výměnném studijním pobytu na University of Northern Colorado zúčastnil soutěže, která byla připravena pro studenty v rámci předmětu Advertising and Promotion americkou bankou Wells Fargo. Zúčastnilo se jí několik týmů, složených převážně z amerických studentů. Stejné soutěže se účastnily i týmy studentů z Colorado University.

WF_1

Wells Fargo je velmi významnou bankovní institucí, má více než 9 000 poboček v 39 státech světa, zaměstnává přes 280 000 zaměstnanců a hodnota aktiv této banky se pohybuje okolo 1,3 bilionu USD.

Naším úkolem bylo během semestru vypracovat kompletní marketingovou kampaň, díky které by Wells Fargo získala další nové zákazníky. Všem týmům byly zadány stejné požadavky a fiktivní rozpočet 50 000 USD, do kterého musely být zahrnuty všechny náklady potřebné k uskutečnění navrhované kampaně. Zadání se opíralo o tři hlavní úkoly – rozhodnutí, které kulturní události by se měla banka v oblasti Colorada v nadcházejícím roce 2016 zúčastnit, jakým způsobem zaujmout veřejnost a jak přesvědčit lidi, kteří již mají svůj účet u jiné banky, aby se stali zákazníky Wells Fargo. Cílem kampaně bylo získat 1 000 nových klientů. Na konci semestru byly všechny práce studentů prezentovány v budovách banky před marketingovým ředitelem pro oblast severního Colorada a dalšími zaměstnanci na vysokých pozicích. Ve velké konkurenci se podařilo našemu týmu, složeného ze tří amerických studentů a mě, v této soutěži zvítězit. Hlavním zdrojem úspěchu byla kreativita našeho týmu, kterou se nám podařilo efektivně zakomponovat do reálného řešení projektu.

Bc. David Kolda, student FMV WF_2