19.6.2017 - 30.6.2017 - Registrace do Buddy programu

Cyklus Investičních večerů startuje v LS 2014/2015 již 2. února

2.2.2015 18:00

iwebFakulta mezinárodních vztahů, Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti & Investiční web vás po krátké zimní pauze opět zvou na Investiční večery. Od 2. února v rámci tohoto cyklu moderátor Roman Chlupatý vyzpovídá přední experty na otázky investování, byznysu a financí. Večery se konají každé druhé pondělí od 18:00.

Během tohoto semestru nabídneme reakce na aktuální dění (propad cen ropy, obnovené spekulace o rozpadu eurozóny apod.), tipy a strategie pro začínající i mírně pokročilé (m.j. se vrátíme k populárním a žádaným tématům jako jsou nemovitosti či Bitcoin) a v neposlední řadě také setkání se zkušenými investory a ekonomy.

Každý Večer je nahráván. Ve zkrácené podobě se objevuje na Investičním webu a to ve formě článku a několika videí. Z každé akce je zároveň s pomocí Twitteru zajištěn živý přenos. V případě, že některou z akcí nestihnete, ale budete o ni mít zájem, je tak možné vše sledovat online, a nebo si souhrn toho nejpodstatnějšího dohledat později.

2. února od 18:00 na NB 474

Premiérový Investiční večer letního semestru se zaměří na současnou situaci a očekávaný vývoj na trhu s ropou: Barel od června ztratil 60 procent své ceny. Co to znamená pro země vyvážející ropu? Nakolik to mění rozložení sil na trhu? A jak tento nový normál reflektovat v investičních strategiích? Odpoví Jiří Gavor z energetické konzultační společnosti Ena a Petr Beneš z makéřské společnosti Wood&Company.

Od 16. února na NB 471

Další plánovaná témata a data Večerů (jména hostů budeme průběžně doplňovat):

16/2 Nový semestr, nové portfolio aneb Jak (teď) naskočit do rozjíždějícího se vlaku
23/2 Komu (ne)zvoní hrana: Euro očima stratéga a tradera
16/3 Bitcoin včera, dnes a zítra; a nebo jen včera a dnes?
30/3 Reality: Investice, která má váhu
13/4 Rozvíjející se trhy: Našlápnuto na úspěch, a nebo nášlapné miny?
27/4 Stock picking: Jak si vybrat a nespálit se.
4/5 Brexit: Průvodce britským odcházením
18/5 Letní rebalanc portfolia aneb Park & go (?)

* Změna programu vyhrazena.