13.9.2017 - 15.9.2017 - Seznamovací kurz pro 1. ročníky 2017

Atraktivní Evropa pro mladé: Diskuse s komisařkou Věrou Jourovou a poslankyní EP Dlabajovou

17.2.2017 09:30

jourova_ecV pátek 17. února 2017 vystoupí na VŠE komisařka Evropské komise pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů, Věra Jourová a spolu s Martinou Dlabajovou (eurposlankyní ALDE) budou hovořit o současných tématech, které se vztahují zejména na budoucnost mladých v Evropě. Diskusi pro studenty pořádá Centrum evropských studií VŠE, studentský spolek Junior Diplomat Initiative a Institut pro politiku a společnost.

Češi mají k Evropské unii a k politice obecně dlouhodobě spíše skeptický postoj. Průzkumy veřejného mínění sice ukazují, že mladí lidé projevují s fungováním EU vyšší míru spokojenosti, ale s přibývajícím věkem skepse vůči Unii roste. Stejně tak nejvyšší míru hrdosti na evropské občanství vyjadřují nejmladší ročníky, konkrétně lidé ve věku 15 až 19 let. S narůstajícím věkem respondentů pak tento pocit postupně klesá.

Jak to vidíte Vy? Kolik toho o EU doopravdy víte? Co byste na ní změnili a proč? Proč EU (ne)máte rádi? Dokážete své názory obhájit před samotnými zástupci EU?

Diskusi moderuje ředitel Centra evropských studií VŠE, Jarolím Antal.

Akce se koná 17. února (pátek) od 9:30 hod v místnosti RB209.

Více informací a registrace zde