13.4.2017 - Děkanský den

Absolventská středa na VŠE s Ing. Martinem Kraflem

1478563292_tmp_DSC_0572Dne 26. 10. 2016 proběhla další ze série přednášek v rámci Absolventských střed na VŠE. Tentokrát byla přednáška pořádána Fakultou mezinárodních vztahů, protože pozvání přijal jeden z jejích absolventů. Konkrétně ředitel Českého centra Vídeň a poradce EUNIC GLOBAL, Ing. Martin Krafl.

Po úvodním slovu děkana Fakulty mezinárodních vztahů, doc. Ing. Josefa Taušera, Ph.D., se všichni přítomní studenti, absolventi, ale i akademičtí pracovníci VŠE měli možnost dozvědět spoustu zajímavých informací o tom, co v praxi znamená veřejná diplomacie. Pan Krafl se podělil o své bohaté zkušenosti z této oblasti, protože v diplomatických službách České republiky působí již od roku 2007. Také poskytl podrobnější informace o činnosti Českého centra ve Vídni, sdružení EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a událostech, na jejichž organizaci se v rámci svého působení v těchto institucích podílí.

Poutavé vyprávění pana Krafla pak bylo završeno prostorem pro dotazy návštěvníků, kteří svůj zájem o problematiku dokázali četností dotazů. Přednáška se díky nim protáhla až do devíti hodin, což jednoznačně svědčí o mimořádném úspěchu celé akce.

1478563270_tmp_DSC_05511478563211_tmp_DSC_0546