Absolventka FMV zvolena do Evropského parlamentu

Zdroj: nasipolitici.cz

Ve volbách do Evropského parlamentu (2014) byla za hnutí ANO jako nestraník zvolena absolventka Fakulty mezinárodních vztahů VŠE, Ing. Dita Charanzová, Ph.D.

Dita Charanzová získala doktorát na Středisku mezinárodních studií Jana Masaryka a ve své disertační práci se věnovala institucím Evropské unie a jejich reformám. Poté působila osm let v diplomatických službách České republiky, kdy se podílela na přípravách přístupu ČR do EU, během předsednictví vedla výbor Rady EU pro obchodní politiku a při Stálém zastoupení ČR při EU měla na starosti vedení týmu pro obchodní a rozvojovou politiku. V současnosti je manažerkou televizního studia během zasedání Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku.