18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

Absolventka FMV Michaela Santa Barbara vede marketingový tým IBM v americké Atlantě

msb thai headshotMichaela Santa Barbara absolvovala bakalářské studium v oboru Mezinárodni obchod na Fakultě mezinárodních vztahů. Poté se rozhodla pokračovat ve studiu v USA, kde získala titul Masters of Business Administration (MBA) na University of Maryland v oboru finance a strategie. Po promoci v roce 2001 nastoupila do mezinárodní firmy IBM v New Yorku, kde pracovala jako strategická konzultantka pro investiční a komerční banky.

Po čtyřech letech v konzultantské profesi, Michaela nastoupila do oddělení korporátní strategie divize služeb v IBM, kde vedla projekty se zaměřením na rozvíjející se trhy v Čině, Indii a Brazílii a outsourcing. Posledních šest let se Michaela soustředila na globální transformační programy, kde vedla tým konzultantů, jejichž zodpovědností byla implementace programu za účelem posíleni inovace, zvýšeni produktivity a zlepšení kvality servisu. Během 13 leté kariery v IBM měla Michaela možnost pracovat v USA, Taiwanu, Číně a v Indii. V roce 2013, v rámci IBM programu Corporate Services Corps, během kterého zaměstnanci řeší konkrétní sociální či ekonomický program v rozvojové zemi, Michaela absolvovala měsíční stáž v Maroku.

Momentálně Michaela žije v Atlantě a vede globální tým produktového marketingu a strategie v divizi služeb, se zaměřením na internetovou bezpečnost (cybersecurity). Ve volném čase se Michaela věnuje rodině (manžel, 3 děti, 2 psi), cestovaní a studiu jazyků.

Zdroj a foto: Michaela Santa Barbara.