13.4.2017 - Děkanský den

Absolventi FMV úspěšné pokračují ve studiu na The Graduate Institute of International and Development Studies v Ženevě

Ludvík Eger, Simona Hermelyová a Ondřej Wágner patří mezi absolventy bakalářského studia Fakulty mezinárodních vztahů (obor Mezinárodní studia – diplomacie), kteří se rozhodli pokračovat ve studiu v zahraničí. Ihned po ukončení bakalářského studia byli přijati na Graduate Institute of International and Development Studies v Ženevě, jedno z nejstarších a neprestižnějších evropských akademických pracovišť, které se už od 20. let minulého století zabývá přípravou kariérních diplomatů pro mezinárodní organizace a zahraniční službu států. Všichni tři absolventi se shodují, že studium na Fakultě mezinárodních vztahů jim k tomu poskytlo potřebný impuls a možnosti.

Ludvík uvádí: „Podobně jako Ondřej a Simona stále čerpám ze znalostí, které jsem získal během studia na FMV a zkušeností z mimoškolních aktivit, jež mi studium na VŠE umožnilo. Na první místo patří samozřejmě získané vědomosti, na něž jsem v některých magisterských předmětech doslova navázal a které jsem využil i přímo v praxi během stáže na Stálé misi ČR při úřadovně OSN a ostatních mezinárodních organizacích v Ženevě. V porovnání se spolužáky v Ženevě vím, že zdaleka ne každá škola poskytuje takovou podporu mimoškolním vzdělávacím aktivitám jako FMV, kde jsme se v rámci studentské organizace Junior Diplomat Initiative či jako delegáti na HNMUN vždy setkali se vstřícným přístupem. Osobně si také budu vždy vážit pomoci jednotlivých pedagogů při přípravě na přijímací řízení na Graduate Institute.“

Simona dodává: „Bakalárske štúdium mi pomohlo nielen k získaniu obšírnych znalostí v medzinárodných vzťahov, ale najmä mi otvorilo dvere k úspešnému prijatiu na magisterské štúdium. Podnetom pre hlbšie štúdium medzinárodných vzťahov bolo pre mňa absolvovanie kurzu Medzinárodné vzťahy v treťom semestri. Pod profesionálnym vedením skúsených profesorov FMV som postupne v ďalších semestroch naberala hlbšie poznatky v spomínanej oblasti. Svoje teoretické znalosti som neskôr využila počas stáže na Honorárnom konzuláte Tureckej republiky na Slovensku. Počas môjho štúdia som takisto veľmi ocenila možnosť absolvovania rôznych workshopov a prednášok s expertmi. Nemôžem nespomenúť veľmi obšírny výber cudzích jazykov na jazykových katedrách. Práve vďaka kvalitnej pedagogickej výučbe cudzích jazykov na FMV, dnes ovládam 3 cudzie jazyky a aj vďaka ktorým som dostala možnosť pracovať ako Research Assistant v jednom z výskumných oddelení.“

Ondřej přibližuje svoji zkušenost následovně: „Studium diplomacie na FMV posloužilo jako pevný základ pro navazující magisterské studium v zahraničí. Zejména bych vyzdvihnul přístup vedení fakulty k novým nápadům a studentským iniciativám. Během studia jsem se aktivně účastnit řady mezinárodních projektů zaměřených na multilaterální vyjednávání a se spolužáky jsem založil na FMV studentský spolek Junior Diplomat Initiative. Ve všech těchto aktivitách jsem cítil silnou podporu FMV. Díky tomu jsem mohl posilovat své znalosti a dovednosti nejen během výuky, ale zároveň v rámci mimoškolních aktivit. Jsem přesvědčen, že právě tato kombinace umocnila můj profesní rozvoj. Nasbírané zkušenosti jsem pak zužitkoval během stáže na Stálé misi ČR při úřadovně OSN a ostatních mezinárodních organizacích v Ženevě i během studia.“

Absolventi_FMV_Zeneva_Eger

Absolventi_FMV_Zeneva_Wagner