13.4.2017 - Děkanský den

Absolventi FMV působí i v energetice – Matej Šanta, manažer korporátní strategie Skupiny ČEZ

Matej Santa 2Matej Šanta je jedním z absolventů Fakulty mezinárodních vztahů, který zároveň úspěšně absolvoval program CEMS Master’s in International Management na VŠE a Universität St. Gallen.

Před ukončením studia v oboru Mezinárodní obchod v roce 2005 nastoupil do poradenské firmy McKinsey&Company. Po tříletém intenzivním angažmá na projektech pro přední firmy z různých sektorů vedl pro zahraniční partnery startup projekt v České republice. V roce 2009 Matej nastoupil do energetické společnosti ČEZ. Nejdříve zodpovídal za valuace rozvojových projektů v Německu. Po roce se těžiště jeho práce přesunulo do spoluvytváření korporátní strategie Skupiny ČEZ. Vedle odpovědnosti za aktualizaci korporátní strategie Matej také pomáhá rozvíjet vybrané strategické iniciativy, například vstup do „nové energetiky“. Aktuálně je Matej členem exekutivního týmu, který zakládá novou společnost ve Skupině ČEZ pro komplexní řešení energetických potřeb firemních a municipálních zákazníků.

Studium na VŠE Matejovi přineslo nejenom kvalitní vzdělání, ale i životní partnerku a manželku Darju, rovněž absolventku FMV a programu CEMS MIM, se kterou vychovávají dvě děti.

Zdroj a foto: Matej Šanta.