19.6.2017 - 30.6.2017 - Registrace do Buddy programu

Absolvent FMV Martin Krafl vede České centrum ve Vídni

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMartin Krafl je absolventem Fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. Studoval také na univerzitě ve Vídni.

Po studiích působil jako mediální poradce British Festival Theatre Company a pracoval jako redaktor a moderátor zpravodajství v rádiu RTL Praha a TV Premiéra. V letech 1996-2003 pracoval pro prezidenta republiky Václava Havla jako zástupce jeho mluvčího a vedoucí Tiskové služby prezidentské kanceláře. Byl také mediálním poradcem Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a členem vládní mezirezortní pracovní skupiny pro komunikační strategii NATO v ČR. V roce 2003 pracoval jako mluvčí a vedoucí Oddělení informací a styku s veřejností Úřadu Středočeského kraje a hejtmana Petra Bendla.

Od roku 2004 do září 2007 zastával Krafl funkci tiskového mluvčího České televize. V ČT vedl také oddělení Kontakt s divákem a založil Divácké centrum. V letech 2004 - 2006 se autorsky podílel na kontaktním pořadu Adresát ČT, který zároveň moderoval. V nakladatelství Edice ČT také vydal knihu "Jednou-za-časníky" (2009).

Od října 2007 působí Martin Karfl v diplomatických službách České republiky. V rámci sítě českých center se zaměřuje na propagaci české kultury v zahraničí.  Od října 2007 do června 2011 zastával funkci ředitele Českého centra v Berlíně a následně v roce 2012 přesídlil do Českého centra ve Vídni. V červnu 2014 byl jmenován prezidentem rakouského sdružení kulturních institutů evropských zemí EUNIC Austria.

Martin Krafl je držitelem ocenění Mluvčí roku a Mluvčí veřejnosti 2006. Absolvoval kurz pro tiskové mluvčí s názvem Government: Image and Information pořádaný institutem Public Administration International v Londýně a zúčastnil se několika mediálních stáží ve Švédsku, Finsku, Rakousku, Belgii, Portugalsku a v Japonsku. Externě se podílel na výuce komunikace s médii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Z Rakouska Martin Krafl v současné době spolupracuje s časopisem Xantypa a Českým rozhlasem Vltava.