Abeceda začínajícího investora – úspěšný cyklus opět na FMV

logo-SKOKChcete začít investovat, ale nevíte jak? Patříte na trhu mezi zelenáče a rádi byste si utřídili základní pojmy i své dosavadní dojmy? Právě pro vás je tu Abeceda začínajícího investora, cyklus čtyř na sebe navazujících seminářů, který nabízí kompletní a komplexní informace, které by člověk měl mít, než začne investovat, a které poslouží jako základ pro každého, kdo se rozhodne postarat se o své finance. V ZS 2015/2016 již podruhé na FMV.

Mezi přednášejícími se objeví jak matadoři a hvězdy domácího trhu, například Aleš Michl, tak mladé pušky, které nabídnou alternativní cesty. Příkladem je Ondřej Hartmann se zkušenostmi s obchodujícími roboty. Tito a další experti během seminářů nejprve formou krátké prezentace nabídnou své zkušenosti a rady, aby následně reagovali na otázky, připomínky či komentáře z publika.

Účast na seminářích je po e-mailové registraci na redakce@investicniweb.cz či skok@vse.cz (platí pro akce v Praze) zdarma. Srdečně zváni jsou nejen studenti partnerských univerzit.

1. seminář: Jak na to aneb Co (vše) je dobré vědět, když začínáme investovat

Proč začít investovat (a právě teď)? Zdroje relevantních informací. S poradcem, nebo na vlastní pěst? Jak si vybrat poradce? Nejčastější chyby, kterých se zelenáči dopouštějí.

Praha: 12. října 2015, 18.00, VŠE (náměstí Winstona Churchilla 4, Praha 3 – Žižkov, učebna RB 435)

Brno: 15. října 2015, 17.00, Mendelova univerzita (Zemědělská 1665/1, Brno, učebna Q02)

• Aleš Michl, od června 2006 na různých pozicích v Raiffeisenbank. Člen týmu poradců místopředsedů vlád Martina Jahna a Jiřího Havla, člen Národní ekonomické rady vlády, poradce ministra financí Andreje Babiše.
  • Štěpán Uherík, vedoucí investic pro obchodní síť skupiny ChytrýHonza. Mezinárodně certifikovaný investiční poradce lucemburské investiční platformy Moventum.
  • Michal Stupavský, spoluautor knihy Investor 21. století. Je držitelem titulu Chartered Financial Analyst, působil v X-Trade Brokers a Conseq Investment Management.

2. seminář: Skladba portfolia aneb O čem všem je dobré alespoň zapřemýšlet

Co vše je (nyní) pro začínajícího či mírně pokročilého investora zajímavé a proč? Jak nalézt rovnováhu v portfoliu? Krátkodobé vs. dlouhodobé cíle. Modelové "ideální" portfolio.

Praha: 26. října 2015, 18.00, VŠE (náměstí Winstona Churchilla 4, Praha 3 – Žižkov, učebna RB 435)

Brno: 29. října 2015, 17.00, Mendelova univerzita (Zemědělská 1665/1, Brno, učebna Q02)

• Aleš Prandstetter, investiční stratég ČSOB Asset Management. Na trhu je od roku 1994, jako analytik či šéf ekonomického výzkumu pracoval mimo jiné v PPF a v První investiční.
  • Marek Hatlapatka, hlavní investiční stratég společnosti CYRRUS se specializací na bankovnictví a energetiku. Spravuje majetek klientů v objemu 1,5 miliardy korun.

3. seminář: Finanční trh – dobrý sluha, zlý pán

Rozborka základních trhů a nástrojů s důrazem na akcie (BCPP a nejběžněji obchodované zahraniční trhy) a komodity. Fondy vs. obchodování na vlastní účet. Zdroje informací.

Praha: 9. listopadu 2015, 18.00, VŠE (náměstí Winstona Churchilla 4, Praha 3 – Žižkov, učebna RB 435)

Brno: 12. listopadu 2015, 17.00, Mendelova univerzita (Zemědělská 1665/1, Brno, učebna Q02)

• Jiří Kovařík, ředitel odboru externí komunikace Burzy cenných papírů Praha, pro kterou pracuje už deset let. Předtím působil v odboru vztahů s veřejností Ministerstva průmyslu ČR.
  • Petr Hlinomaz, analytik kapitálových trhů ve společnosti BH Securities. Od roku 1993 působí na různých pozicích u obchodníků s cennými papíry a investičních společností.

4. seminář: Měny: Investice (nejen) pro pokročilé

Jak v portfoliu zohlednit měnové riziko, respektive finanční inženýrství centrálních bank? Sázka na měny, fondy vs. obchodování na vlastní účet. Hlavní měnové páry a jak na ně.

Praha: 23. listopadu 2015, 18.00, VŠE (náměstí Winstona Churchilla 4, Praha 3 – Žižkov, učebna RB 435)

Brno: 25. listopadu 2015, 17.00, Mendelova univerzita (Zemědělská 1665/1, Brno, učebna Q02)

• Miroslav Novák, hlavní analytik společnosti AKCENTA CZ. Zabývá se především problematikou měnových kurzů. Působil též v oddělení treasury skupiny UniCredit.
  • Ondřej Hartmann, zakladatel FXstreet.cz, největšího portálu o forexu v Česku a na Slovensku. Profesionální trader a lektor, který se na trzích pohybuje více než deset let.

Partnery Abecedy začínajícího investora jsou Raiffeisenbank, ChytrýHonza.cz, Burza cenných papírů Praha a AKCENTA CZ.

Mediálními partnery Abecedy začínajícího investora jsou Investičníweb.cz a Rádio ZET.

S organizací akcí v Praze pomáhá Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti.

Změna programu vyhrazena. Prosíme, sledujte partnerská média a weby partnerských univerzit, kde se před každým seminářem objeví aktuální informace týkající se místa a času konání a přednášejících.